عطر و ادکلن

ویژگی های عطر خوب

دنیای عطر و ادکلن زنانه و مردانه، دنیایی پر از تنوع و تفاوت است. عطر و ادکلن، یک تجارت پر سود و پرطرفدار در دنیای اقتصادی به شمار می‌رود. شرکت‌های مختلف زیادی در دنیا، به سراغ تولید عطر و ادکلن رفته‌اند و همین موضوع باعث تنوع و تعدد عطرها و ادکلن‌های موجود در بازارهای دنیا شده است.

جهان عطر و ادکلن‌ها، جهانی پیچیده است. این پیچیدگی نه تنها برای کسانی که به دنبال خریدن یک عطر خوب هستند، دردسر ایجاد می‌کند، بلکه باعث ایجاد دشواری برای تولیدکنندگان عطرها و ادکلن‌های جهان نیز شده است. افرادی که به دنبال خرید عطر و ادکلن خوشبو هستند، به خاطر تنوع مدل‌ها و پیچیدگی رایحه‌ها دچار سردرگمی می‌شوند. کمپانی‌های تولید و طراحی عطر و ادکلن نیز، به خاطر پیچیدگی‌های موجود، مجبور به صرف هزینه‌های زیادی هستند، تا بهترین طراحی خود را ارائه دهند.

در هر صورت، در دنیای عطر و ادکلن‌های زنانه و مردانه، چه تولید کننده باشید و چه خریدار، باید خودتان را به پیچ و خم‌های رایحه‌ها بسپارید و بگذارید، بهترین و هماهنگ‌ترین رایحه‌ها از دل عطرهای مختلف متولد شوند و راه خودشان را به اعماق وجود شما پیدا کنند. با همه این‌ها، حتما این سوال برای شما به وجود می‌آید، که برای انتخاب عطر خوب، چه کار کنیم؟ یا اینکه یک عطر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم، در دنیای عطر و ادکلن، خوب و بد یک موضوع کاملا نسبی به حساب می‌آید و هیچ تعریف مشخصی ندارد.

در دنیای وسیع عطر و ادکلن‌ها، شاید تعریف خوب از یک عطر مشخص توسط یک کارشناس، به مذاق افراد زیادی خوش نیاید و شاید حتی آن عطری که خوب تعریف شده است، از نظر شما یک عطر ناخوشایند و سردردآور به حساب بیاید. بنابراین نمی‌توان به طور جزئی و دقیق، درباره خوب و بد عطرها نظری ابراز کرد. دنیای عطر و ادکلن‌ها، دنیایی ناهموار است و تصمیم‌گیری درباره خوب و بد عطرها، کاملا بستگی به روحیات، شخصیت و خلق و خوی افراد مختلف دارد.

با وجود این، چند ویژگی کلی وجود دارد، که با توجه به آن‌ها می‌توان انتخاب نهایی بهتری در هنگام خرید عطر و ادکلن انجام داد. در ادامه به ۷ ویژگی کلی در مورد عطر و ادکلن‌های خوب و با کیفیت صحبت خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

۱- عطر و ادکلن خوب رایحه مشخصی دارد

 

رایحه هر عطر و ادکلن خوبی، یک فرمول مشخص دارد. البته این فرمول می‌تواند توسط برندهای تولید کننده عطر، مانند یک راز باقی بماند، یا اینکه مواد به کار رفته در فرمولاسیون عطر بدون اشاره به جزئیات آن، از طرف شرکت سازنده اعلام شود.

هر عطر و ادکلن خوب، رایحه‌ای مشخص دارد. البته این موضوع، بدان معنا نیست که رایحه آن فقط شبیه بوی یک چیز است، بلکه به آن معناست، که هر فردی با بو کردن رایحه عطر، دچار سردرگمی نمی‌شود. ساختار رایحه هر عطری دارای سه نت اولیه، میانی و پایانی است، که بوی هر یک از این نت‌ها، برای مدت زمان مشخصی احساس می‌شود.

یک عطر یا ادکلن خوب، معمولا دارای فرمول مشخصی است، که اجزای هر نت آن به اندازه مناسب کنار هم قرار گرفته‌اند و رایحه‌ای خوشایند ایجاد کرده‌اند. معمولا وقتی یک عطر خوب را تست می‌کنید، هیچ رایحه‌ای بیش از اندازه به مشام‌تان نمی‌رسد و باعث آزارتان نمی‌شود.

فرقی ندارد، که طرفدار عطر و ادکلن‌های غلیظ و گرم باشید، یا عاشق رایحه‌های خنک و ملایم، در هر صورت، اگر به دنبال عطر خوبی هستید، باید عطری بخرید که ترکیب رایحه آن، مشخص باشد و بتوانید بوی عناصر اصلی به کار رفته در عطر را، پس از بو کردن آن متوجه شوید.

معمولا ترکیبات به کار رفته در هرم بویایی عطرها، بر روی جعبه‌های عطر درج شده است. البته اگر برخی عطرها نیز این اطلاعات را بر روی جعبه خود درج نکرده باشند، می‌توانید ساختار آن‌ها را از روی وب‌سایت‌های معتبر معرفی و فروش عطر و ادکلن مشاهده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *